Спортният министър Свилен Нейков заяви, че държавата се опитва да спомогне за запазване на националния отбор по волейбол за Олимпийските игри в Лондон предвид разрива между ръководството на тима и федерацията.

Усилията на държавата са насочени към запазване на отбора и към подготовката за Лондон 2012 - каза Нейков пред сутрешния блок на Дарик радио - „Дарик Кафе“. Имаме участие и за Световната лига. Победихме Франция и се класирахме за Олимпиадата. Държавата помогна с осигуряване на условията, финансиране, домакинство... Оттук нататък нещата са в техни ръце. Държавата подкрепя федерацията финансово, но тя има и свои собствени приходи и не може да се стигне до тази прозрачност, която се търси. Правят се непрекъснато проверки с министерството на финансите и сметната палата. Ще бъде свикана нова такава проверка. Не искам да мисля, че отборът ще бъде разбит, трябва да мислим положително и да се опитаме да го запазим в неговото цяло.

По отношение представянето на волейболистите на Олимпиадата спортният министър, че отборът има потенциал за влизане в челната петица.  Нейков обаче твърди, че доброто класиране в Лондон зависи и от запазването на целостта на отбора, което с днешна дата изглежда невъзможно.

От своя страна членът на УС на БФВ Борислав Кьосев заяви пред Нова телевизия, че заплатата на Радостин Стойчев и щаба му за четири месеца е 120 000 евро. „Това е общата сума, като към нея се добавят и премиите, които са договорени. Как ги разпределя тези пари е негова работа. Да са живи и здрави всички да си ги вземат. Но за тези пари, ние искаме и резултати”, допълни Кьосев.

Бившият национал заяви, че ако Радостин Стойчев е мъж, ще довърши работата си с националния отбор до Олимпиадата, а не да напуска предсрочно и да всява смут. 
„И със Стойчев, и без Стойчев, български национален отбор за Лондон ще има. И с Казийски, и без Казийски, пак ще играем на Олимпиада. Лошото е, че тези двама души направиха огромна грешка, като напускат тима в най-важния момент”.

Оставки няма да се подават, категоричен бе Кьосев. Общото събрание на федерацията е отчетно, а не изборно, а точка "разни" не може да доведе до сваляне на ръководство на БФВ и УС. Смяна на ръководството може да стане 6 месеца след Олимпиадата.