Шампионът на България по волейбол Нефтохимик загуби от чешия Дукла (Либерец) с 2-3 (25-17, 22-25, 25-21, 14-25, 11-15) първия мач от турнира за Купата на ЦЕВ. Спечелените два гейма дават възможност на "шейховете" при победа на реванша с 3-0 или 3-1 да се класират за следващия кръг на надпреварата. Другата опция е петсетов успех и спечелен "златен гейм".

ЦСКА започна със загуба участието си за Купата на CEV

ЦСКА преклони глава пред руския гранд Белогорие

Ники Николов с добър мач за гостите

Много силно играха Валентин Братоев и украинският диагонал Олександър Стаценко. Братоев беше отличен както на посрещане, така и на атака и завърши с 18 точки. Стаценко направи два блока и реализира 17 точки.

От чехите се отличи националът Ян Щокър с 26 точки и 61% ефективност в атака.

Дукла (Либерец): Якуб Янух 2, Ян Щокър 26, Томаш Криско 14, Ян Галабов 1, Либор Лайкеп 7, Якуб Весели 6 - Вацлав Копачек-либеро (Любомир Щанек, Алес Холубец, Алес Справка 11)
Старши-треньор: Михал Некола

Нефтохимик: Георги Братоев 10, Олександър Стаценко 17, Валентин Братоев 18, Георги Петров 6, Илия Петков 4, Николай Къртев 11 - Теодор Салпаров-либеро (Денис Карягин, Димо Димов, Васил Атанасов, Андрей Николов 1, Петър Христов 1)
Старши-треньор: Найден Найденов.

Реваншът ще се играе на 19-ти декември, вторник от 19:00 часа в бургаската зала "Младост". Който надделее в общия резултат ще играе на 1/8 финал с по-добрия от двойката Калцедония (Верона) - Рибница (Кралево).