След като вчера Матей Казийски стана шампион на Япония, печелейки титлата с отбора на ДжейТЕКТ Стинг (Кария), след победа на финала над защитаващия трофея си тим на Панасоник Пантърс (Хираката) с 3:2 гейма, днес той ще се присъедини към италианския Калцедония (Верона).

Клубът обяви официално завръщането на българската волейболна звезда редиците на тима. Те публикуваха колаж, придружен от информация за пристигането на Казийски: "Той се връща! Довечера в 20,20 часа - всички на летището".

Очаква се след пристигането си тази вечер, утре Матей Казийски веднага да се включи в тренировките на Верона. 35-годишният посрещач може да направи своя повторен дебют за тима при гостуването на Топ Волей (Чистерна) в събота (7 март) в мач от 23-ия кръг на редовния сезон в италианската Суперлига.

Матей Казийски бе част от водения от Радостин Стойчев тим и през сезон 2018/2019, като пристигна там от фалиралия Сточня (Шчечин), където бе отново съотборник с младия Аспарух Аспарухов.