Итас Трентино Тренто и Матей Казийски достигнаха до полуфиналите в турнира за купата на Италия по волейбол. Българският нападател отбеляза 22 точки и стана най-резултатен за победата на трентинци с 3:1 (17:25, 28:26, 25:22, 25:20) при гостуването срещу Модена.

Даниеле Лавия добави още 13 точки за успеха на Тренто, дошъл след близо два часа игла.

За домакините Ървин Нгапет се отличи с 18 точки.

На полуфиналите в турнира догодина трикратният носител на трофея Итас Трентино ще се изправи срещу Перуджа или Чистерна.

През 2022 година трентинци играха финал за националната купа, но загубиха срещу Перуджа с 1:3.

Матей Казийски и Тренто стартират участието си световното клубно първенство в Бразилия в четвъртък