Българските волейболни национали Матей Казийски и Евгени Иванов ще играят един срещу друг в полуфиналната серия от плейофите на руското първенство.

Факел Нови Уренгой с Евгени Иванов победи като домакин в петия четвъртфинален мач Нефтяник Башкортостана Уфа с 3:0 гейма (25:20, 25:19, 25:21). В Нефтяник играе бившият национален разпределител Николай Иванов.

Евгени Иванов завърши мача с 6 точки, а Николай Иванов беше определен за най-добър от съотборниците си, въпреки поражението, като има и 5 точки.

Факел успя да навакса пасив от два мача и спечели серията с 3-2 победи и стигна до полуфиналите, където излиза срещу Динамо Москва, където играе Матей Казийски.

Двубоите са на 17-ти, 18-ти, 22-ри, 23-ти, и 27-ми април, като московчани имат домакинско предимство.

Другата полуфинална двойка е Локомотив Белгород и Искра Одинцово.

Евгени Иванов направи силен сезон в руското първенство, но обяви, че няма намерение да продължава договора си с Факел.

Преди това централният блокировач игра във Франция.