Мартин Стоев успя да вземе реванш от Радостин Стойчев в големия български сблъсък на Шампионската лига за мъже.  Румънският Томис (Констанца) победи като гост турския Халкбанк (Анкара) с 3:1 (25:21, 27:29, 25:23, 25:21) в среща от петия кръг в Група F.  Въпреки загубата, волейболистите на Стойчев са сигурни участници в елиминационните кръгове от надпреварата още от преди седмица.  Момчетата на Стоев пък си осигуриха третото място в групата и ще се надяват да попаднат сред трите най-добри трети отбора, за да продължат евроучастието си в четвъртфиналния Кръг на предизвикателството за Купата на ЦЕВ.

Матей Казийски игра като титуляр за Халкбанк и в четирите гейма от срещата в турската столица и завърши със 67% добро посрещане и 12 точки (1 ас, 11 атаки).  Неговите бивши съотборници от националния отбор на България – Андрей Жеков и Владислав Иванов, както и молдовецът с българско гражданство Дмитрий Бахов, също изиграха мача в основната седморка на своя Томис.  Либерото Иванов впечатли с 83% добро и 67% перфектно посрещане.  Четворката Бахов регистрира 67% и 50% на същите показатели, като отбеляза и 11 точки (1 ас, 9 атаки, 1 блокада), а разпределителят Жеков се разписа като реализатор с 2 точки (1 ас, 1 блокада).

Преди последните срещи в групата, предвидени за 18 декември, Халкбанк и полският Ястжембски Венгел (Ястжембе-Здруй) имат по 12 точки, а Томис е трети с 6.  Следващата седмица волейболистите на Радо Стойчев гостуват в Полша, а тези на Марто Стоев посрещат австрийския аутсайдер в групата Хипо Тирол (Инсбрук).