Марица (Пловдив) започва същинската борба за пета поредна титла в НВЛ. Маричанки ще бъдат домакини и на двата двубоя срещу Перун (Варна) в четвъртфиналните плейофи в първенството.

Срещите ще се проведат на 13 март (сряда), от 18:00 часа, в зала Колодрума и 24 часа по-късно на 14 март (четвъртък), от 18:00, отново в Колодрума.

Миналата събота шампионките победиха Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:7, 25:14, 25:13) в последна среща от редовния сезон в НВЛ.

Женският волейболен шампион на България завърши редовния сезон като лидер с пълен актив от 42 точки, 42 спечелени гейма и само с един загубен гейм. Перун приключи редовния сезон беше победа и със само един спечелен гейм.

Марица взе гейм на Алианц и изпревари Безие в Шампионската лига

Българките загубиха последния мач от най-престижния европейски волейболен турнир