Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) загуби първата си среща за този сезон в груповата фаза на Шампионската лига. Момичетата на Борислав Крачанов загубиха с 0:3 (21:25, 20:25, 16:25) гейма от френския Безие (Безие) в Арена Нарбон.

Двубоят започна равностойно и се стигна до 9:9. Безsие успя да поведе с три точки при 18:15 и Борислав Крачанов поиска таймаут. Вицешампионът на Франция успя да вземе първия гейм след 25:21.

Във втората част домакините успяха да дръпнат с три точки при 10:7. Стигна се до 15:11, а Безие взе втория и гейм след 25:20.

Страхотно започна третия гейм за българските шампионки и те поведоха с 6:3, но постепенно френският тим изравни и поведе в резултата. Стигна се до 18:14, а след 25:16 Безие затвори двубоя в своя полза.

Най-резултатна за Марица стана Силвана Чаушева, а Симона Димитрова добави 12 точки, а Александра Миланова се отчете с девет.

Анхела Лейва от Безие беше избрана за най-добър играч в двубоя. Тя стана и най-резултатна за победителките с 19 точки.

В следващия си мач от групите на Шампионската лига маричанки ще са домакин на 8 декември в зала Колодрума на турския гранд Фенербахче Опет (Истанбул), който е домакин утре на руския Динамо (Казан) в първата си среща от турнира.

Следващата среща на Марица е в събота - гостуване на Берое (Стара Загора) в петия кръг на Националната волейболна лига Демакс.