Марица загуби от Енисей (Красноярск) домакинския си мач от третия квалификационен кръг от дамската Шампионска лига с 2:3 (25-21, 25-18, 22-25, 20-25, 14-16). Мачът продължи почти 2 часа и половина.

Иван Петков: Всичко ще се реши на реванша в Русия

Старши-треньорът на Марица очаква тежък мач

Българките започнаха отлично и със самоотвержена игра направиха разлика за 16-11 на второто техническо прекъсване. В края на гейма леки смущения в посрещането дадоха известни надежди на рускините, но отличната игра в атака осигури успеха в първата част с 25-21 за 28 минути.

Във втория сет рускините се стегнаха в защита и започнаха да хващат българските нападателки. Маричанки имаха слаби моменти, но постепенно високата им мотивация върна добрата им игра и те поведоха с 2-0 гейма с 25-18 след 29 минути.

Снимка 322346

Рускините бяха твърдо решени да не допуснат тригеймова загуба. Те водеха дълго време през третата част. Маричанки успяха да изравнят за 17-17 и дори да поведат с 21-19. При последните точки в частта волейболистките на Енисей бяха по-съсредоточени и я затвориха с 25-22 за 29 минути.

Четвъртият гейм изцяло беше за рускините. Българките се държаха на почетна разлика благодарение на грешки на своите съпернички. В края Каменова се пропука на посрещане, а и сервисите на маричанки не влизаха. Рускините вкараха мача в тайбрек след 25-20 за 28 минути.

Снимка 322342

Решителният гейм беше много драматичен. Рускините поведоха с 9-6, но българките се стегнаха и успяха да обърнат за 12-11. В следващите разигравания късметът беше на страната на волейболистките на Енисей. Маричанки спасиха първите два мачбола. При 13-14 рускините помислиха, че са спечелили, но им беше отсъдена носена топка. Все пак блокадата им реши срещата в края за 16-14.

Реваншът в Красноярск е в събота от 12:00 часа българско време. С оглед на днешната игра шансовете за краен успех остават.