Волейболистките на Марица (Пловдив) спечелиха първи гейм в тазгодишното издание на Шампионската лига. Момичетата на Иван Петков отстъпиха в Щутгарт ма местния Алианц МТФ с 1-3 (15-25, 21-25, 25-23, 19-25) в мач, игран пред повече от 1,500 зрители в залата под трибуните на футболния стадион в града.

Отложиха Левски - Марица за понеделник

Шампионките заминаха за Щутгарт

Във втория гейм последното равенство беше при 18-18. След това германките наложиха волята си. През третата част българките поведоха с 15-13, но допуснаха обрат до 19-22. Последваха много силни минути, когато благодарение най-вече на Александра Миланова и Катлийн Вайс геймът беше спечелен с 25-23.

В последната част маричанки стартираха ударно за 5-2, но германките наложиха волята си и след като дръпнаха с 14-9 нямаха проблем да затворят мача.

Мирослава Паскова реализира 17 точки. Симона Димитрова добави 15 точки, а Александра Миланова 14 точки. За домакините Кристъл Ривърс беше над всички с 23 точки.

Следващият мач на пловдивчанки е в София в понеделник от 16:00 часа срещу столичния гранд Левски.