Хегемонът в дамския волейбол през този сезон Марица очаквано спечели Купата на България. Във финала срещу Славия пловдивчанки срещнаха съпротива в първите два гейма, но накрая не оставиха никакво съмнение в превъзходството си. Мачът продължи 1 час и 13 минути и завърши при резултат 3:0 (25-15, 25-18, 25-12).

Волейболистките на Славия свалиха Левски от трона

Днес е финалът с Марица

"Белите" излязоха много амбицирани и поведоха с 8-7 на първата почивка. Те успяваха да бъдат равностойни и създадоха главоболия на Иван Петков. При 18-15 треньорът на Марица взе почивка скара се на своите момичета и те реализираха шест последователни точки. Геймът завърши при резултат 24-15 за 22 минути.

Втората част отново започна силно за Славия. Точни сервиси с лявата ръка на Юлия Стоянова доведоха резултата до 10-6. Иван Петков се намеси решително с почивка и се повториха събитията от първия гейм. Втората част завърши за 24 минути - 24-18.

Снимка 292269

В третия гейм имаше само един отбор на площадката - този на Марица. Пловдивчанки тръгнаха мощно от самото начало, искайки да приклщчат бързо мача. Така се и случи. Славия успя да отбележи само 12 точки.

И купата се завърна в Пловдив. Маричанки направиха 13 блока и не бяха хванати нито веднъж. Те постигнаха 52% от атака срещу 28% за Славия. Само броя на асовете е равен - по 6.