Марица спечели първата си среща с финландския шампион ЛП Сало с 3:1  (25-18, 25-20, 23-25, 25-21). Реваншът е следващата сряда във Финландия. Победителят от двубоя ще играе във втория квалифиикационен икръг на Шампионсиката лига с руския Енисей (Красноярск).

Очакванията, че финландките са слаб отбор не се оправдаха. Те започнаха по-силно в първите два  гейма и трябваше пределна мобилизация на българките, за да наложат волята си.

Парадоксално маричанки загубиха гейма, в който играха най-добре. Те дръпнаха с 22-18 в третата част и се виждаха победителки. Финландките не се предадоха и с мощни сервиси обърнаха гейма за 25-23.

Иван Петков внесе необходимите корекции и в последния четвърти гейм концентрацията се запази докрая. Частта беше спечелена с 25-21 и беше постигната необходимата победа носеща 3 точки.

Съгласно регламента на евротурнирите важни са точките, а геймовата разлика е без значение. При равенство се играе допълнителен "златен гейм". Така пловдивчанки трябва да спечелят две части във Финландия или да спечелят "златния гейм".