Марица (Пловдив) записа шестата си поредна чиста победа в Националната волейболна лига за жени.

Шампионките надиграха като гости ЦСКА (София) с убедителното 3:0 (25:17, 25:17, 25:16) след 64 минути игра.

Марица води във временното класиране с 6 победи, 18 точки и 18:0 гейма и вече е сигурен първенец на първия полусезон в шампионата, преди състезателките на тима да са изиграли и последния си мач за календарната 2016 година.

Ради Тенева стана топреализатор на срещата с 16 точки, следвана от Габи Цветанова с 11 и Мария Данчева с 9. Най-резултатна за софиянки бе тяхната капитанка Силвия Кьосева със 7.

В сряда, 14 декември, от 18:00 часа в зала "Пловдивски университет" пловдивчанки посрещат Славия (София) в отложена среща от втория кръг.