Волейболистките на Марица победиха с 3:1 елитния турски тим Бурса Буюкшехир Беледйе във втората си контрола от подготвителния предсезонен лагер в Бурса. Контролата в южната ни съседка се игра в местната спортна зала в Бурса пред пълни трибуни и фанатична подкрепа на турските фенове.

Жълто-сините от Пловдив превъзхождаха тотално туркините почти през целия мач. Старши треньорът на „Марица” Иван Петков в началото пусна титулярките, но в четвъртия гейм си позволи лукса да извади 3 от основните си състезателки, което обаче не се отрази по никакъв начин на играта и резултата.

Това бе втора контролна среща на маричанки от подготовката им в Турция. В първата те загубиха с 1:3 от четвъртия в турската елитна Суперлига - Нилуфер Беледйеспор.