Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) победи Берое (Стара Загора) с 3:0 (25:21, 25:19, 25:9) в дербито на третия кръг в Национална волейболна лига. Двубоят се игра пред около 200 зрители в зала "Иван Вазов" в Стара Загора.

Първият гейм започна с предимство на Марица от две точки, преди Берое да направи разлика от 4 при 16:12. Шампионките изравниха резултата и поеха контрола над гейма, който затвориха след успешна атака на Мирослава Паскова за 25:21. Втората част маричанки поведоха със сериозна преднина в началото от 4 точки, които бяха стопени и Берое обърна резултата.

Това не притесни маричанки, които отново направиха разлика и след хубаво изпълнение на сервис от страна на Таня Петкова геймът беше спечелен с 25:19. В третият гейм Марица направи много сериозна разлика при 13:3 и спечели категорично гейма след успешна блокада на Дженифър Крос за 25:9. Топреализатор за Марица стана Дженифър Крос с 14 точки, Александра Миланова добави 13.

Успехът днес беше исторически за клуба, маричанки са в серия от 59 поредни двубоя без загуба в НВЛ или точно 3 години. Победната серия на Марица започна на 21 ноември 2015 година с тригеймов успех като гост на ЙЕБ Шумен 05 (Шумен).

Във вторник (20 ноември) шампионките на България гостуват на френския шампион Бези в първи сблъсък от групите на Шампионската лига в спортната палата на град Агд.

Волейболните фенове на Левски ще гледат завръщането на Владо Николов по телевизията

От съображения за сигурност привърженици на "сините" няма да бъдат допускани в зала "Васил Симов"