Марица (Пловдив) започна с разгромна победа третия дял на редовния сезон в женската Национална волейболна лига .  Момичетата на треньора Иван Петков  постигнаха бърз реванш за загубата си от Левски Волей (София) миналата седмица в столицата.  Пред пълните трибуни в зала „Олимпиада" и пред погледа на областния управител Здравко Димитров-Зико, пловдивчанки изковаха забележителен успех с 3:0 (25:17, 25:17, 25:9) за 58 минути игра.

Отново поведени от своята капитанка Диана Малинова, която пропусна мачовете в София миналата седмица поради претърпяна операция, маричанки се хвърлиха в мача с много хъс и бързо натрупаха солидно предимство.  Отличното посрещане доведе до по-успешно нападение, а и блокадата на домакините бе далеч по-ефективна от тази на софиянки.  Така след 21 минути игра Бояна Андреева атакува резултатно, за да оформи убедителното 25:17 за Марица.

Във втората част „сините" подобриха играта си на блокада, но това не им донесе резултат.  Отново домакините наложиха надмощие и дръпнаха със сериозна разлика, отново Андреева заби последната точка и отново домакините спечелиха гейма с 25:17.

В третия гейм отборът на Левски като че ли вече се беше предал, а многобройните грешки, които допусна, само наляха още гориво в „жълтата машина".  В тази част преимуществото на пловдивчанки беше още по-осезаемо, а тежката ръка на Боби Андреева отново си каза думата, като наниза най-много точки, между тях и последната в мача, с която спря електронното табло на 25:9.

Бояна Андреева стана топреализатор и на мача със 17 точки, следвана от Мира Тодорова с 13.  С по 9 точки за Марица се отчетоха Диана Малинова и Силвана Чаушева, толкова отбеляза и най-резултатната волейболистка на Левски - Гергана Петрова.