Марица (Пловдив) загуби в четири гейма от ВакъфБанк (Истанбул). За българския отбор това бе последната среща от турнира в Група C на Шампионската лига.

В зала "Колодрума", воденият от Джовани Гуидети турски тим бе абсолютно безмилостен с българските шампионки в първите две части, а в крайна сметка спечели с 3:1 (25:9, 25:10, 23:25, 25:16).

Световните суперзвезди на ВакъфБанк влязоха в мача с пълната си мощ и не оставиха никакви шансове на българския тим в първия гейм.

Топреализатор на срещата стана Исабел Хаак с 21 точки за победителките, а за най-полезен играч на мача (MVP) бе обявена разпределителката Мая Огньенович. Най-резултатна за Марица бе Мира Паскова с 18 точки.

В късния мач снощи в "Колодрума" ВакъфБанк разгроми АСПТТ Мюлуз (Мюлуз) с 3:0 (25:18, 25:16, 25:18), а в първата среща от днешната програма същото сториха и момичетата от полския ЛКС Комерскон (Лодз), побеждавайки френския тим с 3:0 (25:20, 25:23, 25:20).

Така, преди втория турнир в групата през февруари в Лудж Спорт Арена в Лодз, непобеденият ВакъфБанк е убедителен водач в класирането. Следват ЛКС с две победи, Мюлуз с една и Марица.

Волейболистите на ЦСКА се завърнаха в залата си

Волейболистите на ЦСКА се завърнаха в залата си

Това ще бъде първи мач за "армейците" след пауза от близо месец