Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) приема Перун (Варна) в среща от осмия кръг в Националната волейболна лига. Двубоят ще се проведе утре от 16:30 в зала Колодрума в Пловдив.

В четвъртък момичетата на Иван Петков, който се завърна начело на шампионките, написаха нова страница в историята на клуба, след като победиха руския шампион Динамо (Москва) насред Москва с 3:1. С успеха в четвъртата си среща от груповата фаза на Шампионската лига тимът остана с реални шансове за класиране на елиминациите в надпреварата.

Късното завръщане на маричанки в петък наложи по-рано през седмицата официално двубоят с Перун да бъде преместен с един ден. Мачът трябваше да се играе днес, но беше отложен за 26 януари от 16:30.

Любопитно е, че това ще е първото домакинство на Марица от близо два месеца. За последно "жълто-сините" бяха домакини на Динамо (Москва) в Шампионската лига на 27 ноември, а в НВЛ пловдивчанки домакинстваха на ЦСКА на 23 ноември.

Историческа победа на волейболистките на Марица в Москва

Пловдивчанки се наложиха над най-титулувания отбор в Европа

Последният мач на шампионките в НВЛ беше на 14 декември, когато те победиха домакините от Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 в трета среща от допълнителния турнир на НВЛ в Казанлък.

Във временното класиране Марица е лидер без загубен гейм и с десет победи от десет мача, а Перун е на последното осмо място без победа и спечелен гейм.

Това ще е втора среща между двата отбора този сезон. В първия двубой Марица спечели гостуването си на Перун с 3:0. Срещата се проведе в зала Багира в Казанлък, където домакинстват варненки през този сезон.

Официалният видеоканал на Марица в YouTube ще предава на живо двубоя.