Шампионът Марица победи ЦСКА с 3-0 (25-15, 27-25, 25-15) и излезе начело в дамското волейболно първенство. Мачът беше игран в пловдивската зала "Колодрума" пред 800 ентусиазирани зрители. Успехът е 60-и пореден за Марица в НВЛ. ЦСКА не познаваше вкуса на поражението.

Виктор Йосифов и Веро Волей надвиха Перуджа и Уилфредо Леон

Българинът записа пет точки за петгеймовата победа

Първият гейм беше равностоен, докато на сервис не застана Дженифър Крос. Тогава резултатът набъбна до решителното 15-9. След това и Катлийн Вайс направи серия за 23-11.

ЦСКА игра отлично във втория гейм, като софиянки дори поведоха в края с 24-22. В този момент лявата ръка на Алекзандра Холстън направи обрата за 27-25. Американката получи през тази седмица работна виза и направи дебюта си за шампионките.

В третата част маричанки имаха сериозно психологическо предимство и се възползваха от многото грешки в играта на "армейките". В крайна сметка Холстън затвори гейма и мача с категоричното 25-15.

Най-резултатна беше Борислава Съйкова с 11 точки за гостенките. Симона Димитрова се включи във втората половина от срещата, но изпъкна от победителките с 10 точки.

Марица вече е на първо място в таблицата с 3 победи от 3 мача и 9-0 гейма. Пловдивчанки имат един отложен мач с Левски. На второ място е Берое с 3 победи и 9-3 гейма. ЦСКА падна на трета позиция с 3 победи, 1 загуба и 9-5 гейма. В петия кръг Марица гостува на Раковски в Димитровград. Срещата е в зала "Младост" в събота, 1 декември от 17:00 часа.