Марица (Пловдив) записа 18-та поредна победа в НВЛ. Шампионките надиграха Раковски Димитровград с 3:0 (25:17, 25:11, 25:14) в зала "Младост" в Димитровград в последна среща от третия допълнителен турнир в НВЛ.

С актив от 54 точки и 54:1 гейма, "жълто-сините" са категорични лидери във временното класиране. Раковски остава на шестото място с 6 победи и 12 загуби от 18 изиграни срещи.

Марица победи Левски в зала "Люлин"

Пловдивчанки записаха девети пореден успех във всички турнири

Раковски стартира по-добре двубоя и поведе със 7:5, а първата техническа пауза домакините запазиха преднината си при 12:10. След паузата маричанки направиха серия от 6 поредни точки и поведоха с 16:12. Геймът беше затворен след ас на Дима Ушева за 25:17.

Във втората част Жълто-сините поведоха със 7:3. Пловдивчанки поведоха с 16:8. След блокада на Мирела Шахпазова маричанки спечелиха втория гейм след 25:11.

Петкратният шампион на България поведе с 10:2 в третия гейм. Мачът приключи след успешна атака на Добрина Христоскова за 25:14.

Марица най-после загуби гейм от български съперник

"Жълто-сините" са убедителни лидери във временното класиране

Добрина Христоскова стана най-резултатна за шампионките с 19 точки, а Дима Ушева се отчете с 10 точки, от които 4 аса. Най-резултатна за Раковски стана Стелияна Чакърова с 15 точки.