Марица (Пловдив) ще изиграе първия си мач за 2022-а година на 14 януари, от 17:30 б.в. зала Сила. Тогава ще се проведе изтеглена среща от 14-ия кръг в Националната волейболна лига Демакс срещу ДКС Варна (Варна).

Двата тима играха преди месец. Двубоят на 11 декември във Варна беше прекъснат поради авария при резултат 25:20 и 12:8 за Марица. Тази среща ще е се проведе на 5 март.

В последния мач в НВЛ Марица победи като гост във Варна Перун (Варна) с 3:0 гейма, а последната среща на ДКС Варна беше именно прекратеният мач с Марица.

В класирането шампионките на България са убедителен лидер с 18 точки, а ДКС Варна е на третото място с 13 точки. През миналия сезон двата отбора се срещнаха на два пъти в редовния сезон и Жълто-сините победиха и двата пъти с 3:0.

Двубоят ще бъде и генерална репетиция за шампионките преди мача в Шампионска лига срещу Фенербахче Опет (Истанбул) на 19 януари в Истанбул.

Нефтохимик с драматична загуба в Европа

Волейболистите на Нефтохимик загубиха драматично с 2:3 гейма от полския Скра Белхатов