Марица (Пловдив) допусна трета поредна загуба в груповата фаза на Шампионската лига по волейбол за жени.

Възпитаничките на старши треньора Борислав Крачанов отстъпиха с 0:3 (14:25, 15:25, 19:25) гейма като домакини на румънския КСМ Търговище в зала "Колодрума" в Пловдив.

По този начин българският шампион остава последен в подреждането на група "Е" на надпреварата с три поражения и без спечелен гейм.

Волейболистките на Джовани Капрара бяха по-концентрирани във важните моменти и благодарение на добрата си игра в защита и високата си ефективност в нападение стигнаха категорично до крайния успех, който е първи за тях в тазгодишното издание на Шампионската лига.

Двубоят започна равностойно, но в средата на първия гейм гостите от Румъния направиха серия от пет поредни точки и поведоха с 15:9. Това се оказа ключово за изхода от първата част, до края на която тимът от Търговище увеличи аванса си, за да спечели с 25:14.

Марица бе по-концентрираният отбор в началните минути на втория гейм, но постепенно КСМ повиши ефективността си в атака и това позволи на румънския състав да поведе в резултата при 13:9. Възпитаничките на старши треньора Джовани Капрара не изпуснаха инициативата и затвориха втората част при 25:15.

Марица започна силно третия гейм и поведе с 5:0, но гостите от Търговище успяха да наваксат изоставането си и в средата на гейма отвориха разлика от три точки, която увеличиха до края, за да се поздравят с успеха след 25:19 в третата част.

Най-резултатни за победата на КСМ бяха Ана Биелица и Йована Миросавлевич с по 15 точки.За българския шампион Ива Дудова се отчете с 10 точки.

В следващия мач Марица ще пътува до Истанбул за визита на турския гранд Еджзаджъбашъ на 18 януари, докато КСМ Търговище ще гостува на полския Хемик (Полице).