Марица (Пловдив) приключва редовния сезон в Националната волейболна лига Демакс с две срещи във Варна.

Първо днес, от 18:00 б.в. в зала ДКС - Младост във Варна шампионките ще гостуват на Перун (Варна) в отложена среща от 10-ия кръг. Мачът трябваше да се играе в Пловдив и официално маричанки ще са домакин в срещата, но двата отбора решиха двубоят да е във Варна.

На следващия ден на 5 март, от 14:00 б.в. в зала ДКС - Младост във Варна пловдивчанки гостуват на ДКС Варна (Варна). Мачът беше прекратен от 7-ия кръг, след като авария в залата спря мача при 1:0 за маричанки и 12:8 във втория гейм, но срещата ще стартира от 0:0.

В миналия кръг в първенството в сряда Марица победи като гост Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 гейма, а Перун не игра в този кръг. Последният мач на варненки беше на 26 февруари - загуба от Славия (София). ДКС Варна загуби у дома в сряда от Славия с 2:3 в много драматична среща.

В класирането шампионките са убедителни лидери с 12 победи от 12 мача и пълен актив от 36 точки.

Марица ще играе за втори път с Перун, след като в първия мач във Варна пловдивчанки спечелиха с 3:0. Срещу ДКС Варна маричанки ще играят за трети път през сезона. Жълто-сините победиха варненския тим с 3:0 за първенство и със същия резултат във финала за Купата в Бургас.

Лоренцо Мичели: Целите никога не могат да бъдат прекалено високи

Кандидатствайки за поста, заявих категорично - щом това е целта, аз я приемам, споделя специалистът