Спартак Варна стартира мащабна дарителска инициатива под мотото "Аз съм Спартак - 1000 карти за спасение", след като от Българския футболен съюз предупредиха, че клубът може да загуби лиценза си, ако до 21 октомври не бъдат изпълнени ключови изисквания, включително задължения към НАП и футболисти.

Спартак Варна под напрежение: Има две седмици да уреди проблемите си с БФС

Спартак Варна под напрежение: Има две седмици да уреди проблемите си с БФС

Ръководството се надява на финансова помощ от общината, за да стабилизира клуба

От управата на клуба съобщиха, че са предприети всички възможни стъпки за стабилизиране - включително представяне на оздравителен план и търсене на спонсорска помощ, но забавени административни процедури поставят отбора в критична ситуация.

"Дойде моментът да се обърнем към самите себе си - към феновете и обществото", се посочва в обръщението на клуба.

Кампанията цели да бъдат продадени 1000 карти по 1000 лева - общо 1 милион лева, което ще позволи на Спартак да преодолее най-тежките си финансови затруднения.

Спартак Варна покани феновете си на беседа

Спартак Варна покани феновете си на беседа

Тя ще е на 12 октомври

Всеки дарител ще получи специална карта "Аз съм Спартак", сертификат, петгодишна безплатна сезонна карта, вписване на името му на "Стената на спасителите" на стадион "Спартак" и включване със "златни букви" в следващата книга за историята на клуба.

Дарения могат да се направят на място във феншопа на стадиона или по банков път. За връзка с клуба е посочен телефон за информация и съдействие.

"Не чакаме някой друг да реши проблемите ни. Време е да покажем, че любовта към Спартак е кауза, която ни обединява", завършва посланието.