Волейболистките на Марица (Пловдив) започнаха ударно в контролите и победиха с 3:2 шампионките от ЦСКА насред София. Мачът се игра в столичната зала "Васил Симов", на спортната база на армейките - на 4-ти километър.

Двата отбора се размениха победите в първите два гейма с по 25:17, като първо напред в резултата излязоха домакините. Маричанки изравниха на бърза ръка, но после отново допуснаха ЦСКА да им измъкне гейма с 25:22 и да поведе в резултата за 2:1.

Момичетата на старши треньора Иван Петков обаче реагираха като ужилени, стегнаха се и със силна игра на мрежата изравниха геймовете след 25:18 в четвъртата част. Така се стигна до дългия тайбрек, в който нервите на маричанки се оказаха по-здрави. Жълто-сините от Пловдив затвориха гейма с 25:23, с което спечелиха мача с 3:2.

"Като за първи мач от предсезонната подготовка сме много доволни и от играта, и от резултата. Момичетата играха като лъвици и заслужено спечелиха", бе краткият коментар на изпълнителният директор на маричанки Стоян Гунчев-Чугуна след проверката.