Женският тим на Марица (Пловдив) постигна исторически пробив в евротурнирите. Шампионките на България се класираха за осминафиналите на втората по сила клубна надпревара на континента - за Купата на ЦЕВ, след като отстраниха вицешампионките на Белгия Дофин (Шарлероа).

В мача реванш, игран тази вечер пред почти пълни трибуни в зала Пловдивски университет, домакините надиграха Дофин с 3:1 гейма (25:21, 17:25, 25:15, 25:13) след 94 минути игра. В първия мач Марица победи с 3:0 като гост в Белгия.

Следващият съперник на Марица в турнира за Купата на ЦЕВ ще стане ясен утре след края на реванша между чешкия УП Оломоуц (Оломоуц) и германския Шверинер (Шверин), който започва в 18:00 б.в.  В първия мач германките спечелиха у дома с 3:0.