Отборът на Марица се класира за финала за Купата на България по волейбол при жените. Настоящите носителки на престижния трофей спечелиха полуфиналния си мач срещу Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:15, 25:19, 25:23).

Пловдивчанки победиха след 68 минути игра в старозагорската зала "Иван Вазов" и очакват победителя от втория полуфинал.

Капитанката на Марица Радосвета Тенева поведе съотборничките си към успеха срещу Раковски в първия гейм, отбелязвайки седем точки, включително два аса, за категоричното 25:15. Във втората част се получи някаква интрига, поне до 11:11. След това шампионките се възползваха от изобилието от грешки, които димитровградчанки допускаха, за да излязат напред в резултата, а в края Виктория Григорова с ас оформи крайното 25:19.

Марица е Отбор на месец ноември, Иван Петков е най-добър треньор

Специалистът счита, че успехът е на всички, които стоят зад клуба

С подобрена игра на сервис и атака, Раковски пое инициативата в третия гейм, като дори поведе с четири точки при 6:2 и 9:5. Постепенно обаче момичетата на Иван Петков стопиха разликата и възстановиха равенството при 14:14. Следващите пет разигравания също бяха спечелени от Марица, което на практика предреши и изхода на гейма и мача.

Все пак волейболистките на Габриела Айшинова успяха да спасят три мачбола преди да допуснат грешка в атака за крайното 25:23 в полза на Марица. Топреализатор на мача стана Нася Димитрова, която записа 12 точки за победителките. Ради Тенева добави 10, а разпределителката Лора Китипова впечатли с петте си аса.