Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) ще изиграе днес четвъртата си среща от груповата фаза на Шампионската лига. Маричанки ще гостуват на турския гранд Фенербахче Опет (Истанбул). Двубоят е, от 18:00 б.в. в зала Бурхан Фелек в Истанбул.

Двубоят за маричанки ще бъде под номер 50 в евротурнирите.

В първия си мач за годината маричанки победиха в петък в изтеглена среща от Националната волейболна лига Демакс ДКС Варна (Варна) с 3:0. Фенербахче спечели в понеделник гостуването си на Нилюфер Беледийеси (Бурса) също с 3:0.

Марица ще бъде без Силвана Чаушева, която не пътува с отбора поради здравословен проблем. Официален дебют за клуба може да направи Елена Коларова, която е школата на тима и от вчера е част и от първия отбор на шампионките.

Марица и Фенербахче са лидери във временното класиране на българския и турския елит. Марица е със седем победи от седем мача и с пълен актив от 21 точки, а Фенербахче е с 13 победи и две загуби с актив от 39 точки.

В първия мач между двата отбора в Шампионска лига за този сезон в Пловдив, Марица изигра много силна среща, спечели гейм и беше много близо да вземе и точка от своя именит съперник. Маричанки загубиха с 1:3 гейма. Вчера в другия мач от група D руския Динамо (Казан) победи като гост френския Безие (Безие) с 3:0 гейма.

В последния си мач в Шампионска лига Марица загуби като гост на Динамо с 0:3, а Фенербахче победи като гост Безие с 3:0.

В класирането в група D Динамо е лидер с 10 точки, Фенербахче е на второто място с с актив от 8 точки, Безие е на трета позиция с три точки, а Марица е на четвъртото място без спечелена точка.

Марица (Пловдив) откри годината със седма победа в НВЛ

В петъчната вечер в пловдивската зала Сила Жълто-сините надделяха над ДКС Варна (Варна) с 3:0