Марек Юнион-Ивкони удари като гост лидера във волейболната Суперлига ЦСКА с 3-1 (25-23, 21-25, 25-20, 25-22). Мачът беше контролен преди започващия в петък финален турнир за "Купата на България" в Пазарджик.

Мачът Марица - Вакъфбанк втори най-посетен в дамската Шампионска лига

На срещата в Пловдив са присъствали 2,250 зрители

Най-резултатен за Марек Юнион-Ивкони беше Ив Мутабази с 25 точки, Павел Душков добави 14 точки, а Цветелин Цветанов - 12 точки. Много силно се включи юношата Любомир Янков. Тийнейджърът игра в центъра на мястото на капитана Борислав Апостолов и се отличи със 7 точки (4 блокади).

За "армейците" Пламен Шекерджиев реализира 15 точки, Венцислав Георгиев заби 13 точки, а Симеон Александров - 12 точки.

Преди Марек Юнион-Ивкони победи в Разлог и Пирин с 3-2 гейма. Тогава юношата Светослав Иванов беше най-резултатен с 19 точки, а след него беше третият чужденец в състава Иван Боб Огном. Диагоналът от Африка засега само тренира с отбора, като при трансфер на някой от другите двама чужденци ще бъде картотекиран.

В петък дупничани играят за "Купата на България" срещу местния "Хебър" в четвъртфинална среща. Домакините са основен фаворит, заедно с Нефтохимик за спечелване на ценния трофей.