Марек Юнион Ивкони изненада неприятно шампиона ЦСКА и спечели с 3:1 дербито на волейболната Суперлига, което се игра в столичната зала "Васил Симов". Гостите взеха мача след 25:19, 25:17, 19:25, 25:18 в отделните геймове.

Двубоят започна силно за гостите от Дупница, които дръпнаха в резултата, а по този начин нямаха никакъв проблем да спечелят гейма с 19:25. Шампионите поведоха в началото на втората част, но Марек изравни и дръпна отново в резултата, печелейки и втория гейм, този път със 17:25.

ЦСКА отговори подобаващо в третия гейм, спечели частта с 25:19, а в редиците на домакините се появи и надежда, че мача може да бъде обърнат. Дупничани обаче изиграха силен четвърти гейм, който бе спечелен с 18:25 и по този начин възпитаниците на Найден Найденов сразиха "армейците" в София.

Златан Йорданов бе най-резултатен за Марек с 22 точки, Дмитрий Бахов пък добави 17. За ЦСКА Джейсън Холдейн се отличи с 14 точки. Това бе единствената среща от 17-ия кръг, която се игра днес.

Останалите мачове бяха отложени заради тежката обстановка в страната. Всички те ще се играят на 2 март.