Шампионът Марек Юнион Ивкони победи като символичен гост Монтана (Монтана) с 3:2 (25:14, 23:25, 25:19, 14:25, 16:14) в първи мач между двата отбора, от полуфиналните плейофи на Суперлигата, игран в спортната зала на Горна Малина.

С този успех шампионите поведоха на съперника с 1:0 победи в серията, в която се играе до три победи от пет мача. Вторият мач между двата тима е днес отново от 17:30 ч. в спортната зала на Горна Малина, където монтанчани домакинстват поради липса на своя зала, отговаряща на изискванията на БФВ.

Мачът започна катастрофално за домакините и те загубиха първия гейм на 14. Причина за това беше и отсъствието на Георги Братоев. Разпределителят принудително закъсня за мача поради семеен ангажимент свързан с неговата майка в болницата. Братоев все пак успя да дойде в Горна Малина, като се появи в първите минути на мача, но не бе допуснат да играе. По правилник, ако състезател не фигурира в стартовия лист, той не може да вземе участие в мач. Така Георги Братоев седна на трибуните на спортната зала в Горна Малина, като не може да помогне на своите в този мач.

Впоследствие тимът на Монтана излезе от това шоково състояние и показа на какво е способен, като изравни играта, а след много обрати и представяне на двата полюса, двата съперника стигнаха до тайбрек.  За трети път през сезона двата отбора стигнаха до пети гейм.

В него тимът на Монтана имаше изключително предимство, като поведе на Марек с 14:12, но не можа да си затвори гейма и и да спечели мача. Дупничани направиха почти невероятното в един тайбрек, като оцеляха след два мачбола на съперника! След а равенството 14:14 те отново се оказаха по-устойчиви като сломиха съперника и спечелиха с 16:14, а с това записаха и крайната победа.

Реализатор за победата на Марек стана Станислав Величков с 18 точки (1 ас, 4 блока, 65% ефективност в атака, 91% перефектно и 96% позитивно посрещане). Михаел Манджуков добави 17 точки (1 ас, 2 блока, 78% ефективност в атака) за победата. Страхотно се представи и разпределителят Гьорги Гьоргиев, който се отличи с 11 точки (4 аса, 2 блока, 100% ефективност в атака) За Монтана Минчо Минчев заби 23 точки (3 блока, 69% ефективност в атака), резервата Златко Кьосев добави още 12 точки (1 ас, 1 блок, 62% ефективност в атака, 71% перфектно и 90% позитивно посрещане).

В другия полуфинал Нефтохимик 2010 (Бургас) поднесе изненадата като победи като гост с 3:0 (26:24, 25:22, 25:22) шампиона в редовния сезон Добруджа 07 (Добрич).

Отличен мач изигра Петър Христов, който се превърна в топ реализатор на двубоя с 25 точки (2 блокади, 58% ефективност в атака).

За домакините Костадин Стойков направи 17 (3 аса, 2 блока, 48% ефективност в атака), силно се представи и Венцислав Рагин, който реализира 10 точки (1 ас, 1 блок, 62% ефективност в атака). Разпределителят Георги Манчев записа 8 точки (6 блока, 50% ефективност в атака).

Вторият мач от серията е днес отново в Добрич. Играе се до три победи от пет срещи.