Марек Юнион Ивкони продължава верния си път във волейболната Суперлига.

Момчетата на Найден Найденов се наложиха много трудно и драматично като гости на Славия с 3:2 (25:23, 22:25, 25:23, 18:25, 15:7) в среща от 4-ия кръг от шампионата, играна тази вечер пред едва около стотина зрители в зала "Панайот Пондалов".

По този начин дупничани са на 7-о място във временното класиране с 5 точки след 2 победи и 2 загуби.

Славия остана на предпоследното 11-о място без победа до момента, но вече с една спечелена точка.

В следващия 5-и кръг Марек е домакин на силния тим на Монтана, а "белите" гостуват на лидера Пирин (Разлог). Двата мача са в петък (11 ноември).

Дупничани започнаха мача малко по-уверено, като водеха почти през целия първи гейм с разлика от 2-3 точки. На няколко пъти "белите" успяха да скъсят дистанцията, но накрая Марек го измъкна с минималното 25:23. Във втората част нещата се обърнаха и Славия взе инициативата, като успя да изравни след 25:22.

В истинска драма се превърна третият гейм, след като Славия продължиха по възходяща линия и не само имаха инициативата, но и на моменти водеха с 6 точки разлика, за да се стигне до 17:15, а по-късно и до 23:22 за Марек, които в крайна сметка спечелиха гейма с 25:23 и поведоха с 2:1.

Момчетата на Северин Димитров, обаче, показаха дух и здрава психика и не позволиха загубата на почти спечелен гейм да им повлияе. Постепенно те се върнаха в мача и след убедителна игра го вкараха в тайбрек след 25:18. В решителния пети гейм Марек убиха интригата още в началото, след като поведоха с 4 точки разлика и не изпуснаха водачеството до края - 15:7.