Шампионът и лидер в класирането в Суперлигата при мъжете - Марек Юнион Ивкони, отнесе Славия с 3:0 (25:13, 25:14, 25:18) като домакин в мач от четвъртия кръг.

Момчетата на Найден Найденов не срещнаха почти никаква съпротива през целия мач от столичния си съперник.

Само в началото на втория гейм „белите" оказаха отпор на дупничани. Старши треньорът на Славия - Брунко Илиев, успя да мобилизира своите да играят равностойно до 11:11 в тази част, но тогава Марек отново изригна и 12 безответни точки, като напълно обезмисли усилията на противника.

Найденов използва мача, за да обиграва всичките си резерви. Показаното от Марек дава основание да се смята, че тимът отново е фаворит за златните медали в шампионата.