Отборът на Марек депозира в Българската федерация по волейбол официална молба за преиграване на двубоя си с Лукойл Нефтохимик, съобщи Дарик радио. Срещата се игра в петък в Бургас, домакините спечелиха с 3:0.

Според Марек обаче във втория гейм на срещата има формално нарушение на правилника.При резултат 20:16 в полза на домакините атака на играч от Лукойл е отсъдена в полето и е дадена точка за отбора-домакин. Последвала консултация между двамата съдии и промяна решението им като точката е отсъдена в полза на Марек. Така резултатът станал 20:17 точки.

На таблото обаче точката не била отразена. Последвала реакция на дупничани и запитване към съдийската маса относно въпросната точка и отразяването й в полза на гостите. Длъжностните лица обаче обяснили, че всичко е наред. Исканията на Марек за проверка на резултата останали безрезултатни.

В протокола на срещата е записано, че при резултат 20:17 точки има поискана почивка от домакините, докато реалният резултат е 20:18.

Пред Дарик радио от Марек увериха, че са спазили всички изисквания за подаване на жалба-контестация и настояват за разглеждане на случая от страна на федерацията.