Отборът на ЦСКА напусна турнира за Купата на България по волейбол, след като допусна загуба и във втория кръг. В четвъртък вечерта "армейците" бяха надиграни от Марек с 3:0 гейма. Първата част на срещата бе изключително оспорвана и продължи близо половин час, като и двата тимa имаха възможност да завършат гейма.

В крайна сметка обаче столичани загубиха с резултат 29:27. Останалите два гейма Марек взе с резултат 25:20 и по този начин изхвърли ЦСКА от турнира.

Напред в полуфиналите продължават първите два от общо четири отбора в групата. Така, "червените" вече имат две загуби от два мача, след като в сряда допуснаха поражение с 1:3 от Лукойл Нефтохимик.

Марек пък загуби в първия кръг от Черно море, а в четвъртък бургазлии победиха "моряците".

По този начин Лукойл се класира за полуфиналите в надпреварата, а вторият тим от група "Б", който продължава напред ще бъде Марек или Черно море. Те играят съответно срещу Нефтохимик и ЦСКА в петък.

В група "А" пък всичко е ясно още след втория кръг, след като Славия и Левски Сиконко вече се класираха за полуфиналите след победи над отборите на Пирин и Арда.