КВК Габрово и шампионът Марек Юнион Ивкони поведоха с по 1-0 победи в полуфиналните плейофи на мъжкото волейболно първенство и са само на крачка от класиране за мача за титлата.

В габровската зала "Орловец" тимът на домакините разгроми Левски с 3:0 (22, 20, 16) в мач, който бе решен главно от по-добрия начален удар на победителите. Най-добри реализатори за Габрово с по 20 т. станаха бившият играч на Левски и националния отбор Красимир Стефанов и Станислав Петков, а за гостите Златко Кьосев реализира 11 т.

Реваншът е утре в залата на Левски-Сиконко в столичния жк "Люлин". При успех на "сините" решителният мач №3 ще е отново в Габрово на 30-и.

Шампионът Марек Юнион Ивкони пък би с 3:1 (21, -23, 20, 12) гостуващия в дупнишката зала "Спортна" - Нефтохимик. След разменени победи в първите две части решителен се оказа третият гейм, спечелен от домакините на 20. След това те направо разгромиха гостите в четвъртата част, давайки им едва 12 т.

Реализатор №1 за Марек стана Тодор Вълчев с 20 т., а Костадин Гаджанов добави 14. От гостите Петър Христов завърши с 18.

Втората среща е утре в добричката зала "Добротица" поради заетост на бургаската зала "Младост". Ако се стигне до трета среща, и тя ще е на 30 март.