Малките български волейболистки до 16 години са на крачка от полуфинал на първото европейски първенство по волейбол във възрастовата група, което се провежда в София и Самоков.

В столичната зала "Христо Ботев" момичетата водени от Стоян Гунчев постигнаха задължителна победа срещу Дания с 3:0 (25-20, 26-24, 25-18) и и вече имат три успеха в надпреварата. Довечера българките ще играят срещу прекия си съперник Холандия за място във финалната четворка. Снощи "лалетата" отстъпиха на Италия с 0:3 (21-25, 22-25, 14-25).

Независимо от академичния резултат 3:0 мачът срещу Дания беше оспорван. Гостенките се съпротивляваха и дори имаха преимущество във втория гейм. Те имаха няколко възможности за спечелване на частта, които бяха неутрализирани благодарение на отличната игра на Александра Георгиева. Александра игра блестящо и реализира 19 точки.

Италия и Беларус вече си осигуриха място на полуфиналите. Русия и Румъния в пряк двубой ще осигурят четвъртия участник в битката за медалите. Съперник на България се очаква да бъдат белорускините. Преди това е нужна победа срещу Холандия.