Любомир Ганев е човек, който няма нужда от представяне. Исполинът дълги години вря и кипя в световния волейбол. Бившият национал коментира за "Топспорт" представянето на България в Световната лига.
- Любо, каква е оценката ти за представянето на България в Световната лига?
- Момчетата играха невероятно добре. Имах честта да ги гледам в първите мачове от групите на Световната лига. Отборът победи на два пъти Куба. Волейболистите от Острова на свободата винаги са демонстрирали много голяма класа. На полуфиналите обаче не си повярвахме.
- Какво не ни достигна да победим Франция и да играем на финал?
- Всичко опира да психология. След невероятните три мача в началото на финалите не осъзнахме важността на този мач. Излязохме пренавити и малко подценихме Франция. Атаката не ни вървеше, а "петлите" бяха железни в блок и посрещане. Сами видяхте, че нямаше топка, която да не бъде докосната от посрещачите им.
- Поднесохме сензацията на Световната лига, като в първия мач бихме Бразилия. Каква роля изигра тази победа?
- Много важна. Не се случва всеки ден да биеш Бразилия на какъвто и да е спорт. Това вдъхна допълнителна мотивация в момчетата. Видяха, че могат да победят, който и да е отбор, стига да искат и да играят както могат. Националите натрупаха много опит от Световната лига тази година.
- У нас може би няма човек, който да е по-запознат с италианския волейбол. Какво се случи със "Скуадра адзура" на Световната лига?
- Италианците не са това, което бяха преди години. Нямат ги тези играчи, които да поведат отбора и да бъдат лидери във всеки мач. Италия вече е волейболно изчерпана.
- Мислиш ли, че ще се съвземат за световното първенство?
- Много е възможно, но се съмнявам. Просто вече няма с какво да изненадат противниците си.
- Докъде може да стигне България на шампионата на планетата в Япония?
- Спокойно може да вземе медал. Стига всички момчета да играят така както могат. Вярвам в тях.
sean
на 29.08.2006 в 21:18:21 #2да не покажем пак двете лица 4е медалът ни е в кърпа вързан
atsi
на 29.08.2006 в 12:57:02 #1Коментарът на Любо е точен, прогнозата също. Аз дори очаквам финал на световното срещу жълтите. Нека вярваме на момчетата! Хулите във форума по другите статии са грозни!![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/bgflag.gif?_=1446728989)