Носителят на Купа Бьлгария за 2008 година ЛукОйл-Нефтохимик взе важни точки за класирането преди плейофите в Суперлигата. Бургазлии се наложиха над варненския Черно море БАСК с 3:1 (23:25, 26:24, 25:21, 25:23), пише burgasnews.com .

До победата тази вечер домакините стигнаха трудно след като моряците изненадващо взеха пьрвата част с 23:25. При 23:20 възпитаниците на Северин Димитров допуснаха пет безответни точки, което позволи на гостите не само да поведат, но и да спечелят гейма. До края на мача бургазлии играха пределно мобилизирани. Последните три части завьршиха съответно с 26:24, 25:21, 25:23.

Най-резултатен за домакините в мача беше Младен Младенов, който завьрши с актив от 24 точки. Участие в двубоя не взе контузеният Николай Николов. В следващия 13-и кръг ЛукОйл-Нефтохимик гостува на Пирин в Разлог. Мачът е от 17:30 часа на 28 февруари (събота).