Вицешампионите Лукойл Нефтохимик (Бургас), които бяха лидери след редовния сезон, спечелиха полуфиналната серия срещу Марек Юнион Ивкони с 3:1 победи и се класираха за финала.

Бургазлии надделяха като гост над Марек в Дупница с 3:2 (23:25, 23:25, 25:21, 25:21, 15:12) гейма в четвъртата среща от полуфиналния плейоф в Националната волейболна лига Булстрад.

Домакините от Марек поведоха с 2:0 гейма, след като спечелиха първите две части с 25:23, но гостите от Бургас успяха да изравнят след 25:21 в третия и четвъртия гейм. В тайбрека Лукойл Нефтохимик Бургас спечели с 15:12 и стигна до крайния успех.

Срещата продължи 94 минути и се игра пред 650 зрители, който показаха невъздържани нерви и след самия двубой. След края на мача главният рефер Тодор Стоянов е бил ударен от недоволен запалянко на домакините на служебния вход и е откаран в болница, където ще се изяснява степента на нараняванията му. Охрана пред служебния вход е липсвала. Според самия Стоянов обаче носът му е счупен.

На финала бургазлии ще срещнат победителя от другата двойка между Левски Сиконко и Пирин Балканстрой (Разлог), където резултата в серията е равен -2:2 победи. Решителният пети мач е на 11-ти април от 17.30 часа в зала "Септември" в Разлог.