Отборът на Лукойл Нефтохимик се класира за втория кръг на  европейския турнир Чалъндж Къп, след като надделяха над беларуския Западний Буг в златния гейм.

До него се стигна, след като домакините победиха с 3:0 бургаския тим. Златният гейм, който завърши 15:9 за бургазлии, класира Лукойл Нефтохимик напред в турнира.

Иначе домакините измъкнаха победа с 3:0 и след 0:3 в първата среща се стигна до излъчване на победителя в така наречения златен гейм до 15 точки.

В мача Лукойл не разкри пълния си потенциал, но в решителния златен гейм отборът показа шампионския си дух.

Във втория кръг от Чалъндж Къп бургаският тим ще гостува на чешкия Опава на 20 или 21 октомври.

Среща-реванш от първия кръг на европейския волейболен турнир за мъже Чалъндж къп:

Западний Буг (Беларус) - Лукойл Нефтохимик (България) - 3:0 гейма (25:23, 25:19, 25:23), в златния гейм - 9:15