Отборът на Лукойл спечели с 3:1 срещу Левски едното от двете дербита в последния ден на турнира "Атаро Клима". Тимът от Бургас стигна до победата с едва осем здрави състезатели след серията от контузии налегнали състава в дните от надпреварата. Силен мач изиграха капитана на Лукойл Иван Станев и Мартин Пенев, които бяха в основата на успеха на своя отбор.

За Левски на ниво бе Симеон Александров. Талантът се отчете с 24 точки след като започна срещата като диагонал, а след втория гейм бе върнат на обичайния си пост като посрещач. В края на решителния четвърти гейм при 21:21 треньорът на сините Пламен Христов обаче изненада с решението си да извади Александров и да пусне на негово място неубедителния Деян Нинов.

От това се възползва бразилецът Рузвелт Фильо, който набързо доведе нещата до 23:21. Самоотвержената игра на сините, водени от незабавно върнатия на полето Симеон Александров  доведе до шест спасени мачбола. При 28:28 обаче не издържаха нервите на Венцислав Георгиев и Александър Симеонов. Две индивидуални грешки на двамата донесоха успеха на Лукойл с 30:28.

На няколко пъти сините изразиха претенции и към съдиите. Най-много спорове предизвика решението на реферите да не зачетат чиста блокада на разпределителя Георги Братоев в края на втория гейм. Именно след това решение Лукойл спечели с 25:23 и поведе с 2:0.

Въпреки победата Лукойл останаха четвърти в класирането на турнира. Сините запазиха третото си място със спечеления в прекия двубой гейм.