Турският ВакъфБанк победи полския ЛКС Лодз с 3-0 (25-13, 25-17, 25-22) в първия мач от група "C" на дамаската волейболна шампионска лига.

ВакъфБанк е най-силният отбор в групата и очакванията са да я спечели с лекота. Въпреки това полският отбор водеше през почти целия първи гейм. Резултатът дори стана 23-17, но турският отбор успя да вземе последните 8 точки в гейма за крайното 25-23.

Втората част премина под диктовката на ВакъфБанк и беше спечелена з 25-17 за -- минути. Третият гейм се игра почти до края точка за точка, но все пак турският тим не допусна мачът да бъде удължен излишно.

За победителките най-резултатна беше американката Мишел Барч-Хакли с 14 точки. Изабел Хак реализира 12 точки, а бразилската посрещачка Габриела Гимараеш завърши с 9 точки.

За полския тим Клаудия Алагерска записа 14 точки, а Надя Нинкович остана с 10 точки.

Победата е 17-а поредна за ВакъфБанк срещу полски тим от 2008 година.

Българският шампион Марица ще играе от 20:30 часа с Мюлуз (Франция). Пловдивчанки утре ще спорят с ЛКС Лодз, а в четвъртък с ВакъфБанк.