Италианският Монца ще бъде следващият съперник на Левски София в четвъртфиналите на европейския клубен турнир по волейбол CEV Challenge Cup.

Това стана ясно, след като Монца се наложи над Панатинайкос с 3:0 (25:15, 27:25, 25:17) в реванша. Италианският тим бе спечелил и първата среща в Гърция с 3:2.

Монца върви много добре в италианския елит този сезон. Противникът на "сините" заема четвъртото място във временното класиране със 7 победи, 3 загуби, 20 точки и 22:13 геймова разлика. Една от звездите на отбора е канадският посрещач Стивън Маар, а треньор - Масимо Ечели.

Левски е единственият български отбор, който ще зимува в Европа. За целта момчетата на старши треньора Николай Желязков отстраниха Динамо Букурещ след успех с 3:0 в София и загуба с 2:3 в румънската столица.

Предстои да се определят датите за четвъртфиналите в CEV Challenge Cup.