В 19:30 часа днес започва третото издание на волейболното дерби на България между Левски и ЦСКА.

Този път момчетата на Александър Попов ще срещнат "сините" за Купата на България.

Снимка 279974

Двата тима вече изиграха два мача в Суперлигата, като и в двата сблъсъка краен победител бяха "армейците". През есента Смилен Мляков, Христо Цветанов и компания се наложиха в зала "Васил Симов" с 3:2 гейма в изключителна драма.

"Червените" изоставаха с 0:2, но успяха да компенсират изоставането и в крайна сметка се поздравиха с успеха в мач, който поради съображения за сигурност се игра без публика. Преди две седмици пък ЦСКА изкова втора победа над вечния съперник в "Арена Армеец" пред рекордна за мач от вътрешното първенство публика.

В дербито "червените" доминираха и на терена и на трибуните и се поздравиха с победа с 3:1 гейма.

ЦСКА срази Левски в мегадербито на българския волейбол!

3:1 за "червените"

Третият сблъсък е за Купата на България и ще се играе в зала "Универсиада". Жребият помогна на "сините", като отреди те да бъдат домакини в единствения мач от тази фаза на турнира. Поради съображения за сигурност на трибуните ще бъдат допускани само привърженици на Левски.

Задава ли се голям скандал? Без агитка на ЦСКА на волейболното дерби с Левски!