Шампионите от Левски Сиконко спряха победната серия на Арда Кърджали в първенството на Суперлигата. Сините биха с 3:1 (-18, 23, 15, 14) и си върнаха за трите поредни поражения от този съпреник през годината.

Успех на Левски донесе най-вече играта на блокада и добрата отборна атака. Шампионите завършиха срещата с 51% ефективност в нападение и 13 блокади. Момчетата на Пламен Христов затрудниха съперника с добре насочен начален удар и това улесни задачата им при реализирането на точките.

В трети пореден мач треньорът на Левски Пламен Христов пусна като диагонал талантът Симеон Александров. Мони започна срещата колебливо, но още след втория гейм заигра на обичайното си ниво и бе сред най-полезните за тима си. Той завърши срещата с 14 точки, три от които от блокада и 41% ефективност в нападение. Най-резултатен пък стана Александър Симеонов с 20 т (1 ас, 2 блокади). Бившият разпределител завърши с 45% позитивно посрещане и 55% ефективност в нападение.

Сините обаче са с минимални шансове за първото място в турнира дори при чиста победа над Лукойл в последния си мач утре. Лидер в битката за трофея вече е ЦСКА, които изпревариха Арда заради по-добро геймово съотношение. Шампионите са трети с точка по-малко от първите два тима.