Волейболният Левски София спечели XX юбилеен турнир за купа "Борис Гюдеров" в Перник.

Надпреварата е в памет на легендарния български волейболист, който е едно от най-големите имена в родния волейбол и е част от официалния календар на Българска федерация по волейбол.

На финала Левски София победи ЦСКА с 3:1 (25:17, 25:27, 25:14, 25:17). Така "сините" триумфират с трофея за втори пореден сезон.

Пирин (Разлог) спечели бронза след категорична победа срещу домакините от Миньор (Перник) с 3:0 в малкия финал.

Организаторите от ВК Миньор раздадоха и индивидуални награди. Най-полезни за отборите си бяха Петър Христов - Пирин, Радостин Денков - Миньор, Владимир Станков - Левски, Димитър Димитров - ЦСКА.

За най-добър нападател на турнира беше обявен неостаряващият диагонал Боян Йорданов от Левски София.