Отборът на ЦСКА спечели "вечното дерби" в Държавното първенство по волейбол за жени след като при гостуването си  от 17-ия кръг на редовния сезон победи Левски Сиконко с 3:1 гейма.

"Сините" оказаха реална съпротива само във втория и третия гейм. В началото на мача ЦСКА смачка съперника си, но Левски Сиконко успя да се върне в мача като изравни с 25:20. Нещата вървяха зле за волейболистките на Атанас Петров и в третата част, но те успяха да осъществят почти невероятен обрат и от 21:24 спечелиха с 26:24.

В четвъртия гейм Левски Сиконко заигра разконцентрирано и отстъпи с 15:25. В началото на втория гейм треньорът на "сините" Петър Шопов изтърва нервите си и с викове поиска обяснение от рефера, но с това получи само жълт картон.

В събота Марица (Пловдив) приема Спратак 96 (Плевен).

В класирането води Славия, следват ЦСКА, Левски Сиконко, Локомотив (София), Спартак 96 (Плевен), Академик Метатрон, Енерджи (Варна) и Марица (Пловдив).