Тимът на Левски Сиконко почти изгуби шанскове да продължи напред в Европейската волейболна шампионска лига „Индезит”. Момчетата на наставника Мартин Стоев, който пристигна в Гърция с автомобил, заради страха си от летене, загубиха с 0:3 гейма (19:25; 18:25: 23:25) при гостуването си на Олимпиакос срещата си от в група „С”.

Домакните взеха първия гейм за по-малко от 25 минути в собствената си зала „Мелина Меркури” в Пирея, като още от самото начало тимът, където мениджър е бившият капитан на България Николай Желязков, взе преднина, която достигна до 6 точки при 12:6 точки. До края на гейма нямаха проблеми да затворят частта на 19 точки.

Повече шанс българския тим имаше през втората част, когато „сините” поведоха с 6:2, но последвалите грешки позволиха на Олимпиакос много бързо да се върне в гейма, изравнявайки до 6:6. Още на първото техническо прекъсване възпитаниците на старши треньора Янис Николакис взеха минимална преднина, а при втората пауза вече водеха с 16:13 т. Левски се срина психически и успя да отбележи само 2 точки до края на частта, която продължи 25 минути.

През третата част първенецът на България отново имаше за какво да съжалява, тъй като в края на гейма отново водеха с 4 точки, но допуснаха ново изравняване и изпуснаха възможността да намалят преднината в геймовете на гърците.

Мартин Стоев заложи на очаквания си титулярен състав Боян Йорданов, Константин Митев, Красимир Гайдарски, Теодор  Богданов, Методи Ананиев, Николай Учиков и либерото Владислав Иванов. Като резерви влязоха Димитър Шабанлийски, Иван Ковачев и Николай Антонов. Най-резултатен за българите е Боян Йорданов с 19 точки.

За да продължат напред, шампионите трябва да търсят задължителни успехи в следващите си 3 срещи и да разчитат на загуби на прекия конкурент за третото място в групата Лубе Банка Мачерата.

В класирането Левски Сиконко е на четвърта позиция,  като българите имат актив от 3 победи и 4 загуби, води белгийският Кнак Рандщат Рьозеларе с 6 победи и 1 загуба.

Следват полския БОТ Скра Белхатув (5 и 2) и италианският Лубе Банка Мачерата (4 и 3). С победата си Олимпиакос излезе на пето място с 2 победи и 5 загуби, а австрийският АОН Хотволейс Виена се закотви на последно място с едва 1 победа и 6 поражение.

Следващият мач в Лигата на Левски е домакинството на Бот Скра Белхатув на 18.01 от 17 часа. В последните си две срещи "сините" гостуват на Лубе Банка и АОН Хотволейс съответно на 24.01 и 31.01.

Състави на двата тима:

Олимпиакос: Константинос Христофиделис 15 точки, Мариос Гюрдас 7, Василиос Курнетас 1, Теодорос Хаджиантониу 9, Антониос Цакиропулос 9, Николаос Румелиотис 12 (Мартин Меана-либеро, Теодорос Божидис 1)

Левски Сиконко: Николай Учиков 1, Методи Ананиев 7, Красимир Гайдарски 3, Константин Митев 2, Боян Йорданов 19, Теодор Богданов 7 (Владислав Иванов-либеро, Иван Ковачев 0, Димитър Шабанлийски 5, Николай Антонов 0)

други срещи в групата:
БОТ Скра Белхатов (Полша) - Лубе Банка Мачерата (Италия) - 0:3 (16:25, 32:34, 19:25)
Кнак Рандщат Рьозеларе - Еон Хотволейс (Австрия) - 3:0 (27:25, 25:18, 25:23)

Временно класиране:
   отбор                   т   м   п   з   г.р.   г.с.
1. Кнак Рьозеларе          13  7   6   1  20:10   2.000
2. БОТ Скра Белхатов       12  7   5   2  16:14   1.143
3. Лубе Банка Мачерата     11  7   4   3  17:10   1.700
4. Левски Сиконко          10  7   3   4  12:14   0.857
5. Oлимпиакос               9  6   2   5  10:17   0.588
6. Еон Хотволейс            8  7   1   6   9:19   0.474

* При равенство в броя на победите и на загубите и в геймовата разлика класирането се определя от геймовото съотношение.