Левски Сиконко записа трета победа в Шампионската лига. "Сините" разгромиха гръцкия Олимпиакос с 3:0 (24, 18, 22) пред 2000 зрители в столичната зала "Универсиада" и увеличиха шансовете си за класиране в следващата фаза на състезанието.

Първия гейм започна много добре за шампионите. Националите Боян Йорданов, Красимир Гайдарски и Тодор Алексиев показаха на какво са способни и Левски дръпна с 10:8. След това обаче волейболистите на Олимпиакос се разиграха и поведоха с 18:17.

До края на гейма мачът се движеше точка за точка. При резултат 25:24 за "сините" Йорданов получи удобна топка от разпределителя Константин Митев и с мощна атака затвори частта.
Във втория гейм превъзходството на родния шампион бе пълно.

Волейболистите, водени от националния селекционер Мартин Стоев, спокойно печелеха разиграванията. Гостите от Гърция пък не успяваха да намерят противодействие на силната атака и убийствения сервис на българите, които затвориха гейма с 26:24.

В началото на последната част "сините" излязоха малко сковани и Олимпиакос дръпна с 16:15 до първата задължителна почивка. Шампионите обаче бързо се окопитиха. Капитанът Боян Йорданов взе нещата във свои ръце и с няколко аса и убийствени атака направи резултата 24:21. Мачът затвори централният блокировач Красимир Гайдарски, като с мощна забивка доведе до крайното 25:22.

Така Левски излезе на първо място във временното класиране в предварителна група "С". "Сините" имат седем точно, колкото и лидера СКРА (Белхатув). Полският шампион, където играе Евгени Иванов-Пушката, обаче са с по-добро точково съотношение.

Следващият мач на Левски Сиконко в Лигата е в сряда, когато гостува на белгийския Кнак (Рьозеларе).

Съставите на двата отбора

ЛЕВСКИ СИКОНКО: Николай Учиков 4 точки, Красимир Гайдарски 17, Константин Митев 1, Боян Йорданов 24, Теодор Богданов 6, Тодор Алексиев 7 (Владислав Иванов-либеро, Методи Ананиев 1, Иван Ковачев 0, Николай Антонов 1)

ОЛИМПИАКОС: Константинос Христофиделис 9 точки, Мариос Гюрдас 6, Димитриос Султанопулос 2, Василиос Курнетас 0, Теодорос Хаджиантониу 5, Николаос Румелиотис 8 (Мартин Меана-либеро, Велко Петкович 0, Луис Диас 1, Антониос Цакиропулос 7, Деян